GAZETECİLERE SALDIRI KABUL EDİLEMEZ

Medyamız bir yandan siyasal ve ekonomik baskılar, diğer yandan kirli siyaset- mafya- medya üçgenindeki skandallarla zor bir süreçten geçerken; Anadolu’da gazetecilik yapan muhabirler, haber peşinde koşarken, halkın gerçekleri öğrenmesinden korkan zorbaların peş peşe saldırısına maruz kaldı. 

İhlas Haber Ajansı Kocaeli Muhabiri Mustafa Uslu, İyi Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın Dilovası’ndaki çiftliğinde yıkım çalışmasını haberleştirirken; Yeniçağ Gazetesi Samsun Muhabiri İbrahim Akkuş da 19 Mayıs İlçesi’nde devlet hastanesi inşaatındaki yolsuzluk iddialarını araştırdığında saldırıya uğradı. Aldıkları darbelerle ağır yaralanan meslektaşlarımız saldırganların ellerinden canlarını zor kurtardı. 

Halkın haber alma hakkını, ifade ve basın özgürlüğünü yok etmeyi hedef alan gazetecilere saldırlar asla kabul edilemez.  

Basın Konseyi olarak, saldırıların failleri ile sorumlularının kim olduklarına bakılmaksızın bağımsız yargı önünde hesap vermelerini ve hak ettikleri cezaya çarptırılmalarını talep ediyoruz. Olayın takipçisi olacağımızı bildiriyoruz. 

Meslektaşlarımız Mustafa Uslu ve İbrahim Akkuş’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyoruz. 

BASIN KONSEYİ 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın