DUAYEN GAZETECİ TUFAN TÜRENÇ’İ KAYBETTİK

Yaşamını Türk basınına hizmete adayan, basınımızın ‘Tufan Abi’si, örnek insan duayen gazeteci- yazar Tufan TÜRENÇ, bu sabah tedavi gördüğü hastanede vefat etti. Türk basını büyük bir ustasını kaybetti.

Milliyet gazetesinde Abdi İpekçi’nin yanında mesleğe başlayan, uzun yıllar Milliyet, Hürriyet ve Güneş gazetelerinde yazı işleri müdürlüğü ve köşe yazarlığı yapan Tufan TÜRENÇ, rahatsızlığı nedeniyle bir süredir tedavi görüyordu.

Basın Konseyi Başkanı gazeteci Pınar Türenç’in eşi olan Tufan TÜRENÇ, kuruluşundan itibaren Yüksek Kurul üyesi olarak görev yaptığı Basın Konseyi’ne büyük hizmetlerde bulundu. Meslek yaşamı boyunca ilkeli ve dürüst gazetecilikten taviz vermeyen, Babıali’nin en sevilen ve güvenilen isimlerinden olan Tufan TÜRENÇ, ses getiren haber ve köşe yazılarının yanında yazın dünyamıza çok sayıda kitap da kazandırdı.

Duayen gazeteci Tufan TÜRENÇ’e Allah’tan rahmet, başta eşi Basın Konseyi Başkanı Pınar TÜRENÇ olmak üzere aile fertlerine, Basın Konseyi mensupları ve basın camiasına başsağlığı diliyoruz.

BASIN KONSEYİ