ÇETİN EMEÇ’İ ÖZLEMLE ANIYORUZ 

Türk basınına getirdiği yenilikler ve yaptığı hizmetlerle Büyük iz bırakan Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Çetin Emeç’i,  alçakça suikastla katledilişinin 31’inci yıldönümünde özlemle anıyoruz. 

Gazeteci Çetin Emeç, 7 Mart 1990 günü evinden Hürriyet gazetesindeki işine gitmek üzere otomobiline bindiği sırada, pusu kuran tetikçilerin hedefi oldu. Hainler açtıkları ateşle Çetin Emeç’i ve şoförü Sinan Ercan’ı öldürüp kaçtı. Halkın gerçekleri öğrenmesinden korkan, özgür basın ve demokrasi düşmanlarınca gerçekleştirilen bu suikast, aradan geçen bunca yıla karşın maalesef tam olarak aydınlatılmadı, arkasındaki karanlık odaklar ortaya çıkarılmadı. 

Yönettiği gazete ve dergilerle basında çığır açan Çetin Emeç, yaşamı boyunca ifade ve basın özgürlüğünden asla taviz vermeyen bir gazeteciydi. O aynı zamanda basınımızın yüz akı olan onlarca gazeteci yetiştirdi. 

Basın Konseyi olarak, basınımıza büyük ve unutulmaz hizmetleri olan  Çetin Emeç’i katledilişinin 31’inci yıldönümünde sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz. 

BASIN KONSEYİ

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın