ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI’NI COŞKUYLA KUTLUYORUZ 

Cumhuriyetimizin kuruluşuna uzanan yolu aydınlatan özgürlük güneşinin Samsun’dan doğuşunun 103’üncü yıldönümünde, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı coşku ve gururla kutluyoruz.
 
19 Mayıs 1919, yurdu işgal edilen ulusumuzun Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde özgürlük meşalesini yaktığı gündür. Tarih boyunca bağımsız yaşayan Türk ulusu ‘Ya istiklal ya ölüm’ diyerek ‘yedi düvel’ ile savaşmak için şahlanarak, esareti asla kabul etmediğini tüm dünyaya ilan etmiştir.  
 
Ulu Önder Atatürk’ün, tüm olumsuz koşullara rağmen sadece bağrından çıktığı ulusunun azim ve kararlılığına inanarak başlattığı Kurtuluş Savaşı zaferle sonuçlanmış, yıkılan bir imparatorluğun küllerinden modern Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur.  Atatürk’ün öncülüğünde kazanılan Kurtuluş Savaşı, sadece Türk ulusunun makus talihini yenmekle kalmamış, mazlum milletlerin bağımsızlık mücadelelerine ilham kaynağı da olmuştur.
 
Bugün başımız dik, özgürce yaşadığımız bu vatanı bize armağan eden Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz. 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.
 
BASIN KONSEYİ