29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLU OLSUN 

Türk ulusunun Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının öncülüğünde kurduğu Cumhuriyeti’nin 99’uncu yılını gururla ve coşkuyla kutluyoruz.
Bir asır önce işgal edilen vatanını kurtarmak için Atatürk’ün önderliğinde şahlanan ulusumuz, düşmana karşı verdiği Kurtuluş Savaşı’nı kazanmış; 29 Ekim 1923’te Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuştur. Özgürlüğünden asla taviz vermeyen ulusumuz emperyalizmi dize getirdiği gibi, kanla irfanla kurduğu Cumhuriyetimizi yoktan var etmiştir.
Modern Türkiye Cumhuriyeti, her ferdini eşit yurttaş konumuna yükselttiği halkı, devletin tek ve gerçek sahibi yapmıştır. Cumhuriyet, ümmet yerine ulus; bağnazlık yerine çağdaşlık; kişi iktidarı yerine halk iradesini getiren rejim olmanın yanında, tarihimizin en kapsamlı toplumsal dönüşümü ve çağdaşlaşma projesidir. 
Bugün, ülke olarak ağır sorunlarla karşı karşıyayız. Cumhuriyetin kurucu değerleri ile sorunu olanlar, demokrasiyi içselleştiremeyenler olsa da asla umutsuz değiliz. Biliyoruz ki, bu ulus koşullar ne kadar ağır olursa olsun Cumhuriyetin kazanımlarına sahip çıkacak çelik gibi bir iradeye; Atatürk ilkeleri ve onun emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet yaşatma azmine ve kudretine sahiptir. 
Atatürk ve arkadaşlarıyla tüm şehitlerimizi, bize bıraktıkları Cumhuriyetimizin 99’uncu kuruluş yıldönümünde saygı ve minnetle anıyoruz. 
29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. 
BASIN KONSEYİ